Muzeum Ziemi Usteckiej – w tym szaleństwie nie ma metody

Muzeum Ziemi Usteckiej
Muzeum Ziemi Usteckiej

Mało ciekawe wystawy, niewiele eksponatów i niewielu zwiedzających. Po co i dla kogo istnieje Muzeum Ziemi Usteckiej?

Muzeum Ziemi Usteckiej mogłoby przybliżać niezwykle ciekawą historię tych ziem tysiącom turystów, którzy co roku przyjeżdżają do Ustki przez cały rok kalendarzowy nie tylko z Polski, bowiem niema z całego świata. Mogłoby, ale tak się nie dzieje, bo muzeum zamiast żyć, jest po prostu martwe. Dlaczego? W mojej ocenie z dwóch powodów. Po pierwsze z powodu mało interesujących wystaw, po drugie z powodu zbyt wysokich, w stosunku do jakości prezentowanych wystaw, cen wejściówek.

„Modna Ustczanka w PRL” lub wystawa marynarskich węzłów to dla 99% turystów nie jest argument za tym, by kupić bilet do usteckiego muzeum. I wcale się temu nie dziwimy, że – nawet przy brzydkiej pogodzie – zdecydowana większość potencjalnych zwiedzających przechodząc obok Muzeum Ziemi Usteckiej wzrusza ramionami i idzie dalej.

Muzeum Ustki mogłoby tętnić życiem, a dzięki temu, Ustka mogłaby tysiącom przyjeżdżających dać coś więcej niż plaże, hotele i restauracje. Aby tak się stało potrzeba jednak pomysłu i chęci realizacji.